طراحی و توسعه پرتال درون سازمانی یونیلیور

پرتال ها پس از تولید و استقرارمعمولا در اختیارِ کاربران سازمان ها قرار می گیرند. در نتیجه عملکرد یک پرتال عموما در دستان کاربران آن است. از طرفی ایجاد یکپارچگی بین سیستم های نرم افزاری در سازمان ها ، امروزه یکی از دغدغه ها و ضرورت ها محسوب می شود. پرتال درون سازمانی شرکت یونیلیور ایران ( شناخته شده ترین برند محصولات آرایشی بهداشتی) طراحی شده با استفاده از استاندارد لایفری، نمونه بارزی است از طراحی گردش کاری و فرایندهای پیچیدۀ درون سازمانی. شرکت یونیلیور ایران به کمک این پرتال توانسته کلیۀ نیازهای داخلی خود را در سطح بالایی از کیفیت، کمیت و امنیت برآورده سازد که مهمترین آنها عبارتند از افزایش انگیزه مشارکتِ پرسنل ، ایجاد یک فضای کاری واحد برای تجارت الکترونیک، دسترسی سریع به اطلاعات، تولید صفحات به صورت نامحدود و ...

طراحی و پیاده سازی سامانه درخواست وام

کارکنان شرکت یونیلیور با عضویت در پرتال درون سازمانی، امکان انجام بسیاری از امور کاری خود را از قبیل ثبت مرخصی، ثبت پیش نویس نامه اداری، انتخاب غذا، رزرو اتاق جلسات و... دارند. در فاز توسعه، امکان جدیدی به پرتال تحت عنوان "درخواست وام" اضافه شد تا کاربران دپارتمان فروش پس از ورود به پرتال داخلی و مراجعه به صفحه مربوط به درخواست ها و انتخاب درخواست وام امکان انتخاب داشته باشند.

طراحی و پیاده سازی سامانه گزارش جامع

ارزیابی عملکرد از جمله بهترین راه های به دست آوردن اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در سازمان ها است. لذا چارچوب ها و مدل های مختلفی برای سنجش عملکرد وجود دارند که یکی از آنها score card یا کارت امتیازی است. شرکت یونیلیورایران با استفاده از این استراتژی و در بستر پرتال دورن سازمانی خود عملکرد واحدهای مختلف کاری را ارزیابی و مدیریت می نماید. به همین منظور بخش جدیدی به پرتال یونیلیور ایران تحت عنوان "گزارش جامع" اضافه گردیده تا بر اساس داده ها و مولفه های ورودی، گزارشات مختلفی را تهیه و نمایش دهد. کاربر ادمین با دسترسی هایی که ادمین کل پرتال به وی داده، امکان تهیه گزارشات مختلفی با جزئیات موردنظر دارد. برای مثال ارزیابی مبحث Attrition ( فرسایش نیروی کاری در سازمان ها) در بخشی مجزا در سامانه گزارش جامع صورت می گیرد و شامل 9 فیلد است که نرخ خروج افراد از شرکت را نسبت به چند مولفه اندازه گیری و محاسبه خواهد کرد؛ از دیگر بخش های سامانه گزارش جامع پرتال یونیلیورعبارتند از: افراد استخدام شده به تفکیک جنسیت، تنوع جنسیتی افراد استخدام شده، تعداد تمامی پرسنل سازمان و ... جهت بهره برداری بهتر و نمایش مناسب تر، برای کلیه بخش های گزارش نمودارهای میله ای و دایره ای پیاده سازی شده است.

طراحی و پیاده سازی سامانه مکاتبات اداری

به موازات گسترش فعالیت های یک سازمان ، نیاز به یک سیستم یکپارچه که بتواند حجم قابل توجهی از اطلاعات و مکاتبات را بدون هرگونه اتلاف وقت و هزینه مدیریت کند احساس می شود. از آنجا که پرتال درون سازمانی یونیلیور توسعه پذیری بالایی دارد، قابلیت جدیدی در پرتال پیاده سازی شده تا کاربران جهت ارسال نامه با قالب های مشخص اقدام به نگارش و ثبت انواع نامه نمایند. در این قسمت امکانات متعددی وجود دارد که عبارتند از: امکان انتخاب تمپلت های موجود در سیستم ، ایجاد نامه دستی در یک قالب پیش فرض با استایل مناسب نگارش و سربرگ ، ثبت شماره نامه به صورت خودکار در نامه، تشخیص اطلاعات کاربر به صورت خودکار جهت ثبت در متن نامه،امکان انتخاب مقصد برای نامه ها،امکان پرینت پس از تکمیل شدن نامه توسط کاربر، امکان درج امضاء الکترونیکی در نامه ها،امکان ویرایش در نامه های تمپلت، امکان ایجاد تمپلت برای هر دپارتمان به صورت مجزا ، امکان پیگیری تاریخچه هر نامه ، امکان گزارش گیری با قابلیت فیلتر و جستجو، امکان ارسال پیغام یادآوری به اشخاصی که نامه در کارتابل آنها وجود دارد،امکان تعریف امضاء دیجیتال در بخش ادمین

پشتیبانی و نگهداری پرتال داخلی

سازمان هایی که به دنبال مدیریت کیفیت سیستم های نرم افزاری خود هستند، ضرورت پشتیبانی از نرم افزار و سیستم های وابسته به آن را به خوبی می دانند. این نیاز مهم را مهندسین فناوری اطلاعات و متخصصین دوآپس در مشتریان درک نموده و پشتیبانی و نگهداری سیستم ها را به موقع و اصولی انجام خواهند داد. داده پرداز به موازات طراحی پرتال درون سازمانی شرکت یونیلیور ، خدمات پشتیبانی و نگهداری نیز ارائه نموده است؛ در طی فرایند توسعه و پشتیبانی نرم افزار به این شرکت کمک کردیم تا پروسۀ تحویل، استقرار، توسعه، امنیت و نگهداری همۀ سیستم ها را با معماری خدمات میکروسرویس بدست آورند و در نتیجه اهداف تجاری سازمان طی این فرایند محقق گردد.

طراحی و پیاده سازی نسخه انگلیسی پرتال یونیلیور

پرتال درون سازمانی یونیلیور علاوه بر امکانات پایه و ویژه ای که دارد، قابلیت پشتیبانی از چندین زبان را نیز داراست. قابلیت چند زبانگی پرتال در زمان طراحی و پیاده سازی هسته پرتال به کار برده شده است. در فاز نخست اجرای پروژه زبان‌ فارسی و سپس نسخه زبان انگلیسی پیاده‌سازی شده است. کلیۀ نسخه های پرتال به‌صورت یکپارچه بوده و ازنظر اطلاعات و ویژگی یکسان می باشند.

برای موفقیت اقدام کنید

اگر مأموریت دارید تا تأثیر بگذارید، ما مفتخریم به شما کمک کنیم و درباره فرآیند پیاده‌سازی یک پروژه اطلاعات بیشتری در اختیار شما بگذاریم.